Autodesk BIM DAYS 2020 Automatyzacja z Forge i Dynamo
Autodesk BIM DAYS 2020 Automatyzacja z Forge i Dynamo

Konferencja Autodesk BIM DAYS to jedno z największych wydarzeń branży BIM. Even co roku przyciąga najlepszych specjalistów z zakresu digitalizacji, cyfryzacji budownictwa oraz architektury. Mamy uprzejmość zawiadomić, że w tegorocznej edycji konferencji, wziął udział Mateusz Glanowski – współtwórca Naszego serwisu „Crane in Clouds”. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywała się pod hasłem „Cyfrowa budowa 4.0” w dniach 5 – 9 października 2020. Jeżeli ktoś z Was przegapił wystąpienie Mateusza, całą prelekcję można obejrzeć pod linkiem:

https://www.autodesk.pl/campaigns/bim-days/library?wvideo=r8v7k7nj50

BIM DAYS 2020 | Cyfrowa Budowa 4.0 | Materiały z konferencji

Bez wątpienia technologia BIM rozwija się w zastraszającym tempie. Tematem prelekcji była automatyzacja pracy i procesów w firmie Skanska, w której Mateusz pracuje. Omawiane rozwiązania Mateusz stworzył przy pomocy programowania w technologiach Python, Javascript, Typescript, .NET, platformy Autodesk Forge i oprogramowania Autodesk Dynamo. Co więcej, te niezwykłe przykłady efektywnych i przydatnych automatyzacji, dla wszystkich trzech głównych stron procesu inwestycyjnego zostały zaprezentowane w przykładach „na żywo”. Mateusz wytłumaczył jak konstruować i programować rozwiązania służące do:

  • parametryzowania elementów modelu 3D BIM na podstawie wytycznych – skrypty dla Projektantów,
  • szybkiego wgrywania i automatycznego rozmieszczania dokumentacji projektowej na platformie Autodesk BIM360 – aplikacja webowa dla Generalnego wykonawcy,
  • wizualizacji kosztów poszczególnych elementów budynku na modelu 3D – aplikacja webowa dla Inwestora.

Bezsprzecznie gorąco polecamy obejrzenie materiału z konferencji a Mateuszowi gratulujemy rozległej wiedzy nie tylko w temacie budownictwa ale również programowania. Wystąpienie Mateusza doskonale pokazuje, że świat technologii, branża IT coraz śmielej wkracza w zagadnienia, które do tej pory były czysto budowlane, inżynierskie. Nie warto bać się tego procesu. Warto uczynić tę transformację szansą na ułatwienie sobie pracy, automatyzacji pewnych powtarzalnych i monotonnych procesów.

Koniecznie dajcie znać jeżeli chcielibyście więcej materiałów poświęconych tematowi BIM lub demonstrujących tutoriale w zakresie tworzenia rozwiązań prezentowanych przez Mateusza.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię