Strona główna Realizacja Materiały budowlane

Materiały budowlane

Materiały budowlane to ciekawy temat. Podobnie jak programista do napisania swojej aplikacji może użyć różnych języków programowania. Tak samo inżynier projektujący i wykonujący obiekt budowlany ma do dyspozycji niewątpliwie całkiem spory wachlarz materiałów budowlanych. Poniżej zamieszczamy więc ciekawe artykuły właśnie na ich temat.

Mosty i mostki termiczne

Mostki termiczne to temat, któremu należy poświęcić szczególną uwagę. Nieumiejętne obchodzenie się z izolacją termiczną budynku nie tylko zniweluje efekt docieplenia budynku, ale może również doprowadzić do powstania pleśni zagrażającej samym użytkownikom.

Grafen nie tylko w Dolinie Krzemowej – Nanotechnologia

Nowoczesny świat od zawsze dążył do maksymalizacji zysków przy ciągłej redukcji kosztów. W dzisiejszych czasach doszła do tego ekologia, czyli świadomość o wpływie obecnych rozwiązań na otaczającą nas przyrodę i nas samych. Poza BIM czy sztuczną inteligencją pozwalającymi zredukować zarówno koszty opracowań, jak i odpady materiałów; nieuniknionym jest zastosowanie rozwiązań bardziej proekologicznych takich jak nanotechnologia. Na szczęście naukowcy rozwijają tą dziedzinę od wielu lat, a  nanocząsteczki zaczynają pojawiać się w najważniejszych gałęziach gospodarki.

Opór cieplny przegrody

Każdy element konstrukcji - zależnie od tego gdzie się znajduje - musi spełnić określone warunki. Jak ściany działowe mają przede wszystkim rozdzielać pomieszczenia, stężenia zapewniać sztywność ramy, tak ściany nośne muszą przenieść ciężar konstrukcji na grunt. Dodatkowo te ostatnie, jeśli są ścianami zewnętrznymi (z resztą tak jak stropodachy czy dachy) powinny charakteryzować się nie tylko wystarczającą nośnością, ale też izolacyjnością, na którą wpływ ma ich opór cieplny.
0FaniLubię
85ObserwującyObserwuj
232SubskrybującySubskrybuj