Strona główna Projektowanie Konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe świetnie nadają się do wielu rodzajów obiektów. Stal to drugi z najpopularniejszych materiałów stosowanych w budownictwie. W tej kategorii bierzemy więc na tapetę sposób projektowania konstrukcji z tego właśnie materiału. Dzielimy się tu wiedzą konkretną i twardą jak stal.

Przeguby plastyczne – Stan Graniczny Nośności

Katastrofa budowlana może mieć miejsce na przykład, gdy konstrukcja pod wpływem obciążeń przekształci się w łańcuch kinematyczny. Jest to równoznaczne z wyczerpaniem nośności konstrukcji. Jak wyznaczyć nośność konstrukcji oraz dlaczego warto pamiętać o przegubach plastycznych?

Remont dachu, wymiana pokrycia – dobór blachy trapezowej

Blacha trapezowa tak samo jak większość produktów pochodzących z procesu formowania na zimno są powszechnie używane przy budowie tych obiektów, które mają przede wszystkie spełniać swoją funkcję użytkową. Sama blacha trapezowa, w swojej najprostszej formie, najczęściej znajduje zastosowanie jako pokrycie dachów lub okładzina ścian. Często tam, gdzie aspekty izolacyjności termicznej nie są priorytetem. Czyli na przykład jako okładzina zewnętrzna budynków magazynowych, garaży czy nowe pokrycie dachu starej stodoły.
0FaniLubię
85ObserwującyObserwuj
232SubskrybującySubskrybuj