Chińskie budownictwo VS Wirus SARS-CoV-2

0
479
C17 - Szpital w Wuhan
Chińskie budownictwo VS Wirus SARS-CoV-2

Początek roku 2020, nie zaczął się dobrze dla ludzkiego zdrowia oraz gospodarki światowej. Cały świat aktualnie zmaga się z koronawirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19. Mimo tego, branża budowlana chociaż spowolniona, rozwija się dalej. Budowy w przeważającej liczbie wciąż działaj. Ekstremalnym przykładem wsparcia walki z chorobą COVID-19 przez Budownictwo jest ekspresowa budowa szpitala w Wuhan na potrzeby tamtejszej służby zdrowia. Czas kompletnej realizacji szpitala „Huoshenshan” lub „Fire God Mountain Hospital” w epicentrum choroby, dla 1 000 pacjentów, wyniósł imponujące 7 dni.

To nie pierwszy taki szpital!

Szpital został zaprojektowany na wzór tymczasowego centrum medycznego, które zostało zbudowane w Pekinie (również w 7 dni) by walczyć z wirusem SARS w roku 2003. W szpitalu leczono wtedy 1/7 pacjentów chorujących na SARS w całych Chinach przez 2 miesiące.

Więcej faktów

Godne uwagi są również inne fakty dotyczące budowy szpitala w Wuhan:

  • Powierzchnia terenu, który obejmowała budowa to ponad 25 000 metrów kwadratowych,
  • Na placu budowy pracowało, ponad 200 sztuk ciężkiego sprzętu,
  • Aby dotrzymać termin, ekipy budowlane pracowały dzień i noc – 24h/dobę,
  • Zawrotny czas realizacji został osiągnięty dzięki prefabrykacji,
  • Przy budowie pracowały 4 firmy wykonawcze:

SARS-CoV-2 – Zostań w domu!

Z pewnością najrozsądniejszym sposobem walki z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich, spotkań oraz jeśli to możliwe pozostanie w domu, do czego ogromnie zachęcamy. ZBUDUJMY mur, którego wirus nie pokona!

#Zostańwdomu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię