O nas

Crane in clouds Wszystko o budownictwie

Czterech młodych, energicznych inżynierów i jeden cel:

Zbudować nowoczesną bazę praktycznej wiedzy z zakresu branży architektoniczno-budowlanej oraz stworzyć w najszybciej rozwijającym się medium na świecie – internecie, godne polecenia i przyjazne miejsce do rozwoju inżynierów.

Współwłaściciel i współtwórca – Mateusz Glanowski

www.mateuszglanowski.com.pl

Ekspert BIM, kierujący się w życiu słowami C. Sagan’a, „Somewhere, something incredible is waiting to be known”. Każdy temat, którym się zajmuje rozkłada na czynniki pierwsze, aby dostarczyć najlepsze możliwe rozwiązanie, oparte na gruntownej analizie.

Specjalista w dziedzinie BIM oraz digitalizacji w budownictwie kubaturowym. Swoje doświadczenie zdobywał zarówno jako projektant, jak i w generalnym wykonawstwie, dzięki czemu może spojrzeć na zagadnienia z różnych perspektyw. Prowadzi szkolenia z zakresu obsługi oprogramowania inżynierskiego i umiejętnie wdraża nowoczesne rozwiązania w dużych firmach.

Z wykształcenia Magister Inżynier Budownictwa Lądowego, specjalizacja Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. Odkąd pamięta, silnie interesował się również branżą IT zarówno od strony software’owej, jak i hardware’owej. To zamiłowanie do technologii postanowił wykorzystać w branży budowlanej, biorąc udział w jej transformacji. Specjalizuje się w automatyzacji pracy za pomocą skryptów, koordynacji procesów budowlanych, wizualizacji inwestycji i analityki danych.

Prywatnie interesuje się amerykańską motoryzacją, branżą AI, Machine learning oraz Data Science. Chciałby wprowadzić w branżę budowlaną powiew świeżości, wspomaganej najnowszymi technologiami, i budować społeczność nowoczesnych inżynierów budownictwa.

Pracował m.in. dla: Skanska S.A (aktualnie), AEC Design, Warbud S.A., Alutech Glassystems.

Współwłaściciel i współtwórca – Bartłomiej Cyganek

Człowiek kierujący się faktami nie przypuszczeniami, zwolennik konkretnych decyzji i praktycznych działań. Skoncentrowany na osiągnięciu wyznaczonego celu. Dzięki czemu każde zadanie wykonuje rzetelnie i cierpliwie, niezależnie od czasu wymaganego na jego realizację.

If you’re not saying “HELL YEAH!” about something, say “no”. – Derek Sivers

Z budownictwem związany od dzieciństwa, od pomocnika na budowie domków jednorodzinnych, przez kreślarza wielkopowierzchniowych budynków żelbetowych, do konstruktora obiektów stalowych. Z wykształcenia Magister Inżynier Budownictwa Lądowego, specjalizacja Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie.

Prywatnie technologiczny geek, interesujący się rozwiązaniami z dziedziny IT, konstrukcji motoryzacyjnych jak i kosmicznych. Entuzjasta nowych rozwiązań i wdrażania ich w sposób płynny. Uznaje, że drobne usprawnienia są lepsze, niż szybki przeskok na inną metodykę.

Współwłaściciel i współtwórca – Mariusz Gorczyca

Mariusz to człowiek, który wierzy, że teraz to najlepszy moment do działania. Problemy małe i duże rozwiązuje zawsze w dwóch krokach. W pierwszej kolejności przyjmuje cel i kierunek działania a następnie sam problem rozbija na serie prostych pojedynczych czynności.

Swoje zamiłowanie do matematyki powiązał z budownictwem lądowym kończąc studia magisterskie na Politechnice Krakowskiej. Studiując mechanikę budowli oraz zastosowania metod numerycznych w projektowaniu, Mariusz jest inżynierem niezależnym od dostępnych narzędzi obliczeniowych. W swojej karierze pracował wykorzystując zarówno najbardziej zaawansowane programy obliczeniowe jak ANSYS czy ABAQUS, te cieszące się dużą popularnością wśród inżynierów: ROBOT, RFEM, czy programował własne narzędzia na potrzeby projektu.

Doświadczenie zdobywał pracując w kraju i za granicą. Zaangażowanie w działalność organizacji studenckich owocowało stażem w Tokyo w firmie budującej największe mosty na świecie (m.in..: Akashi-Kaikyo w Japonii, Stonecutters Bridge w Hong Kongu). Po uzyskaniu tytułu inżyniera, Mariusz pracował projektując budynki w Europie i Azji, w tym nową siedzibę firmy Siemens w Erlangen czy kompleks wieżowców The Sun Avenue w Wietnamie. Obecnie wspomaga zespół naukowców w globalnym centrum badań i rozwoju
produktów firmy Kingspan w Irlandii.

Praca magisterska na temat możliwych zastosowań metod sztucznej inteligencji w projektowaniu dała początek nowemu hobby. Mariusz nieustannie zgłębia możliwości zastosowanie nowinek technologicznych w branży budowlanej. Ponadto, w wolnych chwilach pasjonat kawy, miłośnik biegania i wolontariusz.

Współtwórca – Edyta Karaś

Miłośnicza działania, dla której nie ma sytuacji bez wyjścia. Gdy wbije sobie coś do głowy, pracuje wytrwale, aż do czasu kiedy uda jej się pokonać wszystkie przeszkody. Angażuje się całym sercem, nie stroni od ryzyka i nie znosi nudy.

Od dziecka umysł ścisły oparty na liczbach. Gramatyke uważała za czarną magie lecz mimo wszystko usilnie stawiała jej czoło. Zawsze kochająca wyzwania, które powiązała z budownictwem. Z wykształcenia Magister Inżynier Budowictwa Lądowego, specjalizacja Konstrukcje Budowlne i Inżynierskie.

Jej kariera budowlana rozpoczęła się od konstrukcji stalowych wznoszonych w Stanach Zjednoczonych, gdzie do dziś wpiera zespół w obliczeniach wytrzymałościowych konstrukcji. W jej słowniku nie ma słów „nie da się”. Zawsze dąży do celu.