Media

Wideo jest dla Ciebie lepsze? Zamiast czytać wolisz oglądać? A może masz chwile na posłuchanie ciekawych materiałów z zakresu architektury i budownictwa? Sprawdź koniecznie nasze produkcje wideo, które publikujemy w serwisie YouTube. Nie zapomnij zasubskrybować kanału.

E007 — TRIZ w BUDOWNICTWIE – Nie wyważaj otwartych drzwi !

Czy w branży budowlanej potrzebna jest kreatywność? Praktyka często sprowadza nas do powielania sprawdzonych...

E006 — Architektura w Azji (wnętrza Giorgio Armani VS problemy finansowe)?!

Kupiłeś kiedyś bilet na samolot w jedną stronę? Ten odcinek będzie w egzotycznym tonie....

E005 — BIM to lek na PROBLEMY budownictwa?

BIM tu, BIM tam, wszędzie mówią o BIM, a robić nie ma komu....

E004 — PRACA jak wakacje: KONSTRUKTOR w Wietnamie

Budownictwo to branża pełna możliwości. Praca zdalna z egzotycznego miejsca gdzieś na drugim...

E003 — 7 GRZECHÓW głównych DEWELOPERÓW

Jak przeprowadzić odbiór mieszkania aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

E002 — Jak SMART są polskie CITIES

Miasta, żyje w nich dzisiaj ponad połowa światowej populacji. Jak powinny wyglądać miasta przyszłości? Czy dlatego w nowoczesnych miastach takich jak Singapur łatwiej jest zapobiegać epidemii wirusa? Większość znanych nam miast była budowana przez setki lat, od starego miast po nowoczesne dzielnice. W związku z tym, czy miasta z tak długą historią mogą sprostać współczesnym oczekiwaniom ich mieszkańców? Ba, czy nasze miasta mogą nosić tytuł SmartCities? A może już są SMART? Gościem w tym odcinka jest ekspert w dziedzinie zarządzania miastem i budowy tytułowych SmartCities. Przede wszystkim autor wydanej w 2019 roku książki, która dogłębnie analizuje sytuację polskich miast. Panie i Panowie moim gościem był: Aleksander Orłowski. Z Aleksandrem poznaliśmy się w Singapurze a o SmarCities rozmawialiśmy w Gdańsku. Zapraszam więc do słuchania!

E001 — Technologia z KOSMOSU w BUDOWNICTWIE

Obliczenia to codzienność w pracy inżyniera. Do tych zaawansowanych nie ma się co zbierać bez komputera. Rzeczy, które można policzyć przy pomocy komputera to prawdziwy KOSMOS. Właśnie o pracy przy takich obliczeniach rozmawiamy w pierwszym odcinku. Moim gościem był Łukasz Skotny, istny czarodziej MES. Nie ma lepszego miejsca do poznania MES niż blog prowadzony przez Łukasza i jego autorskie kursy online. Koniecznie sprawdźcie, a teraz zapraszam do słuchania!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE